AKČNÍ CENY

naše cena 7 700 Kč
Dočasně vyprodáno
naše cena 599 Kč
Dočasně vyprodáno

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Fotokurzy
FOTOKURZY A WORKSHOPY

Fotografické kurzy a konzultace pořádáme převážně individuálně. Kurz můžete absolvovat individuálně nebo třeba společně s kolegou. V případě zájmu za Vámi můžeme přijet do firmy (např. školení pro produktovou fotografii). Nenabízíme hromadné kurzy, kde se fotografové mezi sebou neznají, a každý má znalosti na úplně jiné úrovni, tento model rozhodně nefunguje. Naším přáním je, abyste za své peníze dostali patřičnou pozornost, informace a vzdělání, abyste se „nestyděli“ za svou neznalost a měli prostor na veškeré otázky a nejasnosti. Chceme, abyste od nás odcházeli s příjemným pocitem, rozšířenými obzory a rádi se k nám znovu vraceli.

Většina našich kurzů má společného jmenovatele, a tím je studiová fotografie a vše kolem ní. Během kurzů a konzultací se můžeme samozřejmě bavit i o focení a svícení v exteriéru, ale určitě s Vámi nepůjdeme na vysokohorskou procházku hledat panoramata nebo do města fotit street foto. Takové kurzy pořádají jiní kolegové, kteří se těmto oborům věnují hlouběji a mají tak více zkušeností. Rádi Vám poskytneme kontakt na některého z nich.

Téma a délku kurzu si u nás volíte Vy sami, předem se domluvíme, co Vás konkrétně zajímá a na jaké úrovni jsou Vaše znalosti, na základě toho domluvíme harmonogram kurzu. Pro představu jsme Vám níže připravili pár populárních témat, která u nás nejvíc frčí. Pokud budete chtít, můžou se mezi sebou prolínat, umíme se při výkladu přizpůsobit.

 

Základy fotografování – ovládání fotoaparátu a studiových světel

Dozvíte se, jak to ve fotoaparátu funguje při focení venku, uvnitř a se studiovými světly. Co je čas, clona, ISO, vyvážení bílé a další věci, které umí Váš fotoaparát. Jaký fotoaparát, a především objektiv je pro Váš styl focení vhodný. Jak správně ostřit a pracovat s hloubkou ostrosti. Jaké druhy světel se používají v atelieru, a které z nich můžete využít i při focení venku a jak. V praktické části si pak ukážeme, jak si fotoaparát nastavit, jak ho sesynchronizovat s bleskem. Kolik světel je pro určité druhy fotografií v atelieru potřeba a kde. Co je to tvrdé a měkké světlo, jak docílit fotografií bez stínů a jak jim dát naopak hloubku. A mnoho dalších zajímavých věcí, které by měly patřit mezi základní znalosti fotografa. Po tomto kurzu budete umět dobře ovládat svůj fotoaparát i v poloautomatických a manuálních režimech, budete se umět rychle zorientovat v atelieru a umět si základně nastavit světla.

Délka kurzu obvykle 3-4 hodiny

 

Fotíme v atelieru

Kurz je vhodný pro ty, kteří již dobře ovládají svůj foťák, protože se budeme věnovat převážně studiové technice – světlům, odrazkám, fotopozadí a dalšímu ateliérovému vybavení. V praxi si ukážeme různá světla a jejich příslušenství jako deštníky, softboxy, beautydishe, komínky, klapky, odrazky a detailněji se pověnujeme zábleskovým světlům a synchronizačnímu času. Vysvětlíme si úlohu jednotlivých světel na scéně a jak je nastavit. Ukážeme si, jak světlo ubývá se vzdáleností, kterou musí urazit, a jak toho využít. V další části si prakticky ukážeme, jak nasvítit fotopozadí, například, jak se vypořádat s bílým oblečením modelky před bílým fotopozadím, tak, aby se neztrácela, a to samé na černém. Techniky high key, low key a další. Vysvětlíme si, jaké svícení se hodí pro určité druhy fotografií. Jak svítit na jednotlivce a jak co nejlépe nasvítit skupinku. Předpokládáme, že budete v atelieru fotit častěji a na zakázku, je tedy důležité si vysvětlit i jak komunikovat s Vašimi zákazníky a jak je jednoduše napózovat, zbytečně je nezahltit příkazy a neznervózňovat je. Neméně důležitá je také komunikace s vizážistkou. Po tomto kurzu se můžete směle a bez strachu vydat do jakéhokoliv atelieru, budete mít dostatek znalostí o svícení, které můžete dále tréninkem rozvíjet a začít si na ateliérových fotografiích tvořit svůj styl.

Délka kurzu obvykle 3-4 hodiny, probíhá ve větším studiu

 

Produktová fotografie

kurz zaměřený na fotografie pro e-shopy a katalogy. Kurz může být přizpůsoben na míru Vašim produktům. V našich atelierech je kompletní vybavení pro produktovou fotografii jako jsou fotostoly, stripboxy, fotostany, točny na produktovou fotografii 360°. Vysvětlíme si, kterou techniku, na jaké produkty použít, jak a proč. Prozradíme Vám naše ověřené postupy a finty. Produktová fotografie je zároveň hodně o grafice, v tomto kurzu můžeme oboje spojit a ukázat si postupy od nafocení produktu až po grafickou část. Kurz nebo konzultace je vhodný i pro majitele nebo fotografy konkrétního e-shopu, kteří zvažují nákup vlastního atelieru, díky tomu budete přesně vědět, jakou techniku si do atelieru pořídit, a jak s ní pracovat.

Délka kurzu podle potřeby, probíhá v produktovém studiu

 

Práce s grafikou (Photoshop, raw)

chcete dát svým fotografiím něco navíc? V dnešní digitální době se předpokládá, že znalost Photoshopu (nebo jiného grafického programu), patří k základním znalostem každého fotografa. Na individuálních kurzech grafiky s námi spolupracuje photoshopový mág Antonín Mika. Jeho práci můžete vidět např. na jeho Youtube kanálu >>. Kromě individuální výuky si můžete objednat i videokurzy on-line >> na které Vám Fstudio nabízí 15 % slevu. Stačí v objednávce uplatnit slevový kód "FSTUDIO15". Kurz si můžete objednat u nás nebo se obraťte přímo na Antonína email@profiphotoshop.cz.

 

Volné termíny kurzů a další informace Vám rádi sdělíme na info@fstudio.cz

Cena kurzů a konzultací 750-1000Kč/hod (vč. DPH), v ceně není zahrnut pronájem studia, modelky, vizážistky

 

K nákupu techniky u nás, máte samozřejmě technické informace k vybavení zcela zdarma!

K oblíbeným produktům můžete shlédnout videonávody na našem YouTube kanálu >>.